| 
 
 
Polish (Poland)English (United Kingdom)
 
SAP Bussines One
Rozszerzenia do Sap Business One
SABIN Business intelligence
Obieg dokumentów SADIF
Reset2
Oprogramowanie dedykowane
Serwery
Sprzęt peryferyjny
!!! Promocje sprzętowe !!!
News
Wydarzenia


Sukcesy naszych Klientów są naszymi sukcesami
There are no translations available.

 

Fotolia_368076_SM

Wizyta ministra Sawickiego i ambasadora USA w firmie JMP Flowers w Stężycy.

 

Ambasador USA Lee Feinstein i polski minister rolnictwa Marek Sawicki odwiedzili jednego z naszych Klientów - firmę JMP Flowers – uhonorowanego licznymi tytułami producenta kwiatów w Stężycy w powiecie ryckim. Ich wizyta miała na celu przekonanie Amerykanów do inwestowania w Polsce i pokazanie, że „Polak też potrafi”. Obaj wizytujący byli pod wielkim wrażeniem sposobu zarządzania firmą i rozmiarami produkcji.

 

Read more...

Start Wydarzenia Ważne wydarzenia ELEKTRONICZNY OBIEG DOKUMENTÓW – zmiany w interpretacji przepisów

ELEKTRONICZNY OBIEG DOKUMENTÓW – zmiany w interpretacji przepisów
Thursday, 04 March 2010 00:00

 

fotolia_8083048 SMELEKTRONICZNY OBIEG DOKUMENTÓW – zmiany w interpretacji przepisów

 

 Przedsiębiorcy nie mają już obowiązku archiwizacji danych w formie papierowej

 

 

 ”Znamy już uzasadnienie precedensowego orzecznictwa NSA z 3 listopada 2009 r. dotyczącego obowiązku wystawiania i przechowywania faktur (I FSK 1169/08). To dobra wiadomość dla firm, które wystawiają po kilkadziesiąt, a nawet kilkaset tysięcy faktur rocznie i muszą ponosić dodatkowe koszty związane z przechowywaniem ich papierowych kopii” – czytamy w artykule Grażyny Leśniak „Koniec archiwizacji dokumentów w firmie”  w ”Rzeczpospolitej” z dn.16.03.2010r. Dotychczas przedsiębiorcy mieli obowiązek archiwizacji dokumentów w wersji papierowej przez 5 lat (by w razie kontroli można było przedstawić ją fiskusowi), co oczywiście wiązało się z dodatkowymi kosztami, zwłaszcza dla firm generujących duże ilości dokumentów. Od momentu wydania przez NSA przełomowego orzeczenia firmy mogą przechowywać kopie faktur w wersji elektronicznej.

 

Podatnik sam decyduje, w jakiej formie zamierza przechowywać dokumenty

 

”Żaden przepis rozporządzenia nie mówi o drukowanej kopii faktury. Minister finansów nie zastrzegł więc formy papierowej jako jedynej możliwej do przechowywania. A skoro tak, to – zdaniem NSA – nie ma przeciwwskazań do systemu mieszanego, który pozwala oryginały faktur wysyłać do klienta w formie papierowej, a ich kopie przechowywać w formie elektronicznej, gotowe do wydrukowania na każde żądanie fiskusa” – czytamy w dalszej części wspomnianego artykułu. Naczelny Sąd Administracyjny uznał obowiązek przechowywania kopii faktur za naruszający zasadę proporcjonalności.

 

Cyfrowy obieg dokumentów

 

Orzeczenie NSA to kolejny krok w kierunku uproszczeń związanych z cyfrowym obiegiem dokumentów w firmie. Elektroniczny sposób archiwizacji danych ma wiele zalet, szczególnie jeśli obejmuje także inne dokumenty – nie tylko faktury sprzedaży. Dzisiejsza technologia oferuje nowe możliwości wykorzystania i przetwarzania przechowywanych dokumentów. Dlatego firma Altab, posuwając się o krok do przodu, oferuje swoim obecnym i przyszłym Klientom rewolucyjne rozwiązanie SADIF - profesjonalny system wspomagający przetwarzanie i organizację zewnętrznych i wewnętrznych dokumentów firmy.

 

By nie utonąć w papierach

 

SADIF pozwala użytkownikom zaoszczędzić ich cenny czas, który w normalnych warunkach musieliby poświęcić na codzienne, żmudne wertowanie dokumentów firmy w poszukiwaniu potrzebnych im informacji. Pracownicy przedsiębiorstwa nie muszą już angażować się w analizowanie poprawności dokumentu, gdyż SADIF posługujący się inteligentną technologią - robi to za nich. A w dodatku niweluje problem zagubionych dokumentów, które często w zwykłych warunkach trafiają nie tam, gdzie powinny.

 

SADIF to także gwarancja prostego wyszukiwania potrzebnych dokumentów, oraz dostęp do bibliotek danych on-line – z dowolnej lokalizacji i dowolnego komputera z dostępem do Internetu.

 

SADIF- rozwiązanie dopasowane do potrzeb Twojej firmy

 

Do systemu SADIF trafiają wszelkie dokumenty firmy – faktury sprzedaży, faktury zakupu, umowy, protokoły, dokumenty wewnętrzne przedsiębiorstwa itp. - które w postaci elektronicznej w bardzo łatwy sposób można przechowywać i przeglądać. Każdy pracownik może mieć dostęp do wybranej grupy danych, zgodnie z aktualną polityką bezpieczeństwa informacyjnego firmy. Wspólne dla wszystkich działów firmy archiwum pozwala na dostęp do wybranego dokumentu na każde żądanie.

 

SADIF daje możliwość dostosowania ścieżki obiegu dokumentów i obiektów informacyjnych (np.: faktur, wniosków, podań, umów, korespondencji przychodzącej i wychodzącej) do specyfiki wymagań każdej organizacji.

 

Technologia OCR / ICR

 

W oparciu o przetwarzanie obrazów w technologii OCR / ICR SADIF sam klasyfikuje dokument oraz pobiera kluczowe frazy dla późniejszego przetwarzania dokumentu. Dzięki temu system w inteligentny sposób segreguje i poddaje dalszej analizie interesujące użytkownika informacje.

 

OCR - Optical Character Recognition - zestaw technik lub oprogramowanie służące do rozpoznawania znaków i całych tekstów.

ICR - Intelligent Character Recognition - zaawansowane techniki typu OCR służące do rozpoznawania różnych rodzajów pisma, włącznie z pismem odręcznym, a także jego właściwości, takich jak krój czcionki, interlinia, etc.

 

Altab – wiemy jak ułatwić Ci zarządzanie Twoją firmą

 

W dobrze zarządzanej firmie podstawą wszelkich działań kadry menadżerskiej jest szybki dostęp do informacji. Bez tego trudno jest efektywnie zarządzać przedsiębiorstwem. Dlatego warto inwestować w narzędzia, które usprawnią obieg danych wewnątrz organizacji.

 

Rozwiązanie oferowane przez firmę Altab gwarantuje podniesienie jakości i wydajności procesu zarządzania dokumentami. Dzięki niemu proces obiegu i akceptacji dokumentów w Państwa firmie będzie przebiegał jeszcze szybciej i bardziej funkcjonalnie.