| 
 
 
Polish (Poland)English (United Kingdom)
 
Prezentacje
Szkolenia on-line
Zasoby
Expert odpowiada
Aktualności
Wydarzenia


Nie bądź szary w tłumie – niech Twój biznes nabierze kolorów!

 

Kopia Fotolia_6634046_XS

 

Altab i Kserkop zapraszają na konferencję 30 maja 2012 w Krakowie w Willi Decjusza. Udział bezpłatny – szczegóły: www.kolorowybiznes.pl

 

Więcej …

Start Expert odpowiada Porady Sap Business One Jak sprawdzić dostępność indeksu? Którym dokumentom odpowiadają ilości „zamówione” i „potwierdzone”?

Jak sprawdzić dostępność indeksu? Którym dokumentom odpowiadają ilości „zamówione” i „potwierdzone”?

 

SCENARIUSZ

 

Sprzedawca chce wystawić zlecenie sprzedaży dla kluczowego Klienta. Okazuje się, że ilość na magazynach nie wystarcza na pokrycie zapotrzebowania. Jak ustalić kiedy możliwa będzie dostawa i czy można przy zmianie innych dokumentów zrealizować zlecenie o wyższym priorytecie.

 

Sprzedajemy towar w ilości 50 sztuk. Niestety stan magazynowy nie pozwala na zrealizowanie zlecenia

 

PE803_1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

Na zakładce dane magazynu widzimy następujące informację.

  

PE803_2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Stan w magazynie 70. Przy braku innych zamówień pozwoliłoby to na zrealizowanie naszego zlecenia. Jednak na którym zleceniu sprzedaży dany towar został już zarezerwowany?

 

Dodatkowo widzimy ze zaplanowane jest zamówienie zakupu na 5 sztuk. Czy jest możliwe zmienienie zamówienia zakupu tak, aby zwiększona ilość pokryła nasze potrzeby> Kiedy zapanowana jest dostawa

 

Na poniższe pytania pozwoli nam odpowiedzieć raport „Dostępna ilość”

 

Z kartoteki indeksu

Lub z okna „Kontrola dostępności towarów” (wywoływanego podczas wystawiania zlecenia sprzedaży – patrz 1-szy obraz)

 

PE803_3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lub z okna „Kontrola dostępności towarów” (wywoływanego podczas wystawiania zlecenia sprzedaży – patrz 1-szy obraz)

 

PE803_4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

Wywoływany jest raport, który jest podstawą do dalszych poszukiwań informacji.

  

PE803_5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Widzimy, że nasz indeks został zarezerwowany na zleceniach 84 i 89 w łącznej ilości 30 sztuk.

 

Gdzie jest jednak ilość5 oznaczająca nasze zamówienia zakupu. Czy zlecenie jest już realizowane? Czy mogę je zmienić? Kiedy towar zamówiony zostanie dostarczony?

 

Zaznaczenie opcji „Wyświetl zlecenia wykraczające poza czas realizacji towaru” pozwala pokazać dokumenty, których realizacja nastąpi w przyszłości (tak ja ma to miejsce w przypadku naszego zamówienia zakupu)

Używając pomarańczowych strzałek nawigacyjnych możemy przejść do danego zamówienia zakupu i jeśli jest to jeszcze możliwe zmienić w nim ilość na wymaganą.

  

PE803_6 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Używając pomarańczowych strzałek nawigacyjnych możemy przejść do danego zamówienia zakupu i jeśli jest to jeszcze możliwe zmienić w nim ilość na wymaganą.